Efektyvi reklamos strategija:

  • atsižvelgia į konkurentų reklaminę veiklą;
  • suderina su prekės ženklo pozicionavimo ir rinkodaros strategija;
  • atitinka tikslinę auditoriją, jos vertybes ir prekės ženklo žinomumo lygį;
  • naudoja paskirties vietos kanalus, su kuriais sąveikauja tikslinė auditorija
  • atsižvelgiama į išorinius (sezoniškumas / tendencijos) ir vidinius veiksnius (išteklius).

Reklamos strategija kuriama etapais:

Analizuokite esamą situaciją. Atlikite SSGG analizę, ištirkite stipriąsias, silpnąsias puses, galimybes ir grėsmes. Įvertinkite įmonės išteklius, dabartinę padėtį rinkoje ir vartotojų suvokimą apie produktą. Surinkite informaciją apie konkurentų reklamos veiklą.

Apibrėžkite tikslus ir uždavinius. Apibūdinkite rezultatus, kuriuos įmonė nori pasiekti reklamuodama. Suformuluokite pasaulinius tikslus ir konkrečias užduotis, kurias reikia išspręsti norint juos pasiekti.

Nustatykite laiko planavimo juostą. Net ilgalaikiai tikslai turi būti apibrėžti laiku. Tai padės planuoti reklamos kampanijas visam laikotarpiui ir padidinti reklamos efektyvumą. Svarbu nustatyti bendruosius ir tarpinius terminus tikslams pasiekti, kad būtų galima stebėti strategijos pažangą.

Apibūdinkite tikslinę skelbimo auditoriją. Tai ne visada yra produkto vartotojas, bet asmuo, priimantis sprendimą dėl pirkimo. Pavyzdžiui, įmonės vadovas arba mažų vaikų motinos.

Tikslinė auditorija apibūdinama per socialines ir demografines bei elgesio charakteristikas: lytį, amžių, pajamų lygį, įpročius ir vertybes, taip pat prekės ženklo žinomumo lygį ir norą pirkti.

Auditorija daro įtaką produkto pozicionavimui, argumentų pasirinkimui reklaminiame pranešime, žiniasklaidos kanalų pasirinkimui. Pavyzdžiui, dalis radijo klausytojų yra automobilių entuziastai. Jei jūsų produkto tikslinė auditorija vairuoja automobilį, prasminga reklamuotis radijuje.

Pagal tikslinę auditoriją reklamos strategijos skirstomos į:

  • nišines – orientuota į vieną pirkėjų segmentą;
  • selektyvias – orientuotas į kelis skirtingus segmentus;
  • monopolinės – skirtos visiems potencialiems klientams.

Suformuluokite išskirtinį pardavimo pasiūlymą. Pagalvokite, kokią naudą reklamuosite, kodėl pirkėjai turėtų jus pasirinkti.

Sudarykite žiniasklaidos planą. Pirma, įvertinkite reklamos biudžetą, kiek pinigų įmonė gali išleisti reklamai. Paprastai reklamos išlaidos laikomos einamųjų pajamų ar pelno procentine dalimi. Remdamiesi biudžetu, tiksline auditorija ir užduotimis, pasirinkite komunikacijos kanalus, formatus ir paskirties vietos intensyvumą. Paskirstykite biudžetą.

Nepamirškite aprašyti, kaip planuojate optimizuoti skelbimų kampanijas. Naudokite scenarijų metodą: sudarykite blogų, priimtinų ir gerų scenarijų medijos planą, kad būtumėte pasirengę bet kokiai situacijai.

Sukurkite kūrybinę strategiją. Sugalvokite koncepciją, suformuluokite idėjas ir žinutes, kurias reklama transliuos vartotojui. Pasirinkite poveikio metodus, priklausomai nuo produkto savybių ir tikslinės auditorijos.

Kūrybinė strategija nustato, kaip efektyviai perteikti idėją vartotojui, kokias žinutes ir įtakos metodus naudoti.

Kūrybinės strategijos skirstomos į racionalias, emocines ir mišrias.

Racionalus dėmesys praktinei produkto vertei, specifinėms savybėms, naudai, pranašumams, unikalioms savybėms. Produkto vertės verčiamos per tekstą, skaičius, grafikus, palyginimus. Pagrindinis tikslas yra perduoti informaciją apie produktą vartotojui.

Emocinis turi psichologinį poveikį per vaizdus, asociacijas, jausmus. Reklama parodo vartotojui tam tikrą gyvenimo būdą, apeliuoja į vertybes ar idėjas. Tikslas yra sukelti emocijas žiūrovui, sukurti ryšį su prekės ženklu.

Mišrios kūrybinės strategijos sujungia abiejų požiūrių privalumus. Konkretūs produkto privalumai ir privalumai perteikiami ryškių emocinių vaizdų pagalba. Šios strategijos naudojamos ir lauko durų reklamai.

Nustatykite KPI. Nustatykite, kuri metrika ir metrika padės įvertinti skelbimų efektyvumą. Naudokite stebėjimo įrankius ir mechaniką, pvz., kuponus, utm žymas, tyrimus ir apklausas prieš / po paleidimo.